Atypická řešení - zasklení

okno_witraz

Vitrážové sklo

Střešní okno o libovolné konstrukci může být na objednávku vybaveno speciálním zasklením u kterého barevné vzory jsou umístěné na vnitřní ploše skla. V nabídce existuje možnost provedení kolem 200 standardních vzorů.

activ

Vnější tvrzené sklo je opatřeno lehce omývatelnou vrstvou Activ

Speciální vrstva omezuje hromadění nečistot na vnější ploše skla a umožňuje tak udržení zasklení v čistotě. V první fázi vrstva reaguje s ultrafialovým zářením denního světla a rozkládá organické nečistoty. Druhá fáze nastupuje při dešti nebo opláchnutí vodou. Jelikož sklo má hydrofobní úpravu, voda po něm nestéká kapkami ale celoplošně a odnáší s sebou nečistoty. Při srovnáni s obyčejným sklem velni rychle vysychá a nezanechává na sobě stopy po stečení.

Vnitřní laminované sklo se skládá z dvou skel tloušťky 3 mm každé, mezi kterými je vložena PVB fólie tloušťky 0,38 mm. Laminované sklo je umístěno vždy ze strany interiéru a je opatřeno nízkoemisní vrstvou. V případě náhodného rozbití dtží fólie kousky skla pohromadě a nepředstavuje další nebezpečí. Laminované sklo rovněž omezuje o 92% prostup UV záření.

 

activ

Absorbční zasklení

omezuje prostup slunečního záření. Sklo je dostupné v barevných odstínech: modrá, hnědá, grafitová a zelená. Absorbční sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.

 

activ

Ornamentní zasklení

U tohoto zasklení je jedna plocha skla hladká a druhá sktrukturová do různých vzorů a motivů. Vzorovaná plocha se nachází vždy uvnitř zasklení aby neztěžovala údržbu a mytí skel. Ornamentní sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.

 

activ

Reflexní zasklení

Odráží sluneční záření a působí z vnější strany jako zrcadlo. Skla jsou nabízeny v barvách; modrá, hnědá, grafitová, zelená a také v číré variantě. Reflexní sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.

 

activ

Nízkoenergetické zasklení

Jedná se o dvoukomorové zasklení kde vnitřní sklo je tvrzené tloušťky 4 mm a postranní skla stejné tloušťky jsou tvrzená s nízkoemisní vrstvou.  Nízkoemisní vrstvy jsou obráceny dovnitř zasklení. Meziskelní prostor má 10 mm a je plněn ušlechtilým plynem.

Takto získáváme skvělý parametr tepelné propustnosti U=0,5Wm2K. Použití tohoto typu zasklení výrazně omezuje tepelné  ztráty.

 

activ

Zvukotěsné zasklení

Redukuje ve vysoké míře prostup hluku do interiéru. Vnější sklo je tvrzené, vnitřní je laminované speciálním způsobem, kdy je mezi dvě skla aplikována měkká vrstva zvukotěsné hmoty na epoxidové bázi. Vnitřní sklo je navíc opatřeno nízkoemisní vrstvou a meziskelní prostor je plněn speciální směsí plynů, které dodatečně omezují prostup hluku.

Zasklení má vynikající hodnotu zvukové prostupnost RwSKLA = 40dB. Okno se zvukotěsným zasklením je vybaveno dotlačným těsněním v počtu 2 kusů a je nabízeno bez ventilační klapky.

 

activ

Zasklení proti vloupání třídy P4 s 99% ochranou proti UV záření

Jedná se o zasklení ochranného charakteru se zvýšenou odolností na rozbití a průnik. Tento typ zasklení se skládá ze dvou 4 milimetrových skel spojených PVB fólií tloušťky 1,52 mm. Laminované sklo je situováno na vnitřní straně zasklení a je opatřeno nízkoemisní vrstvou. Vnější sklo je tvrzené tloušťky 4 mm. Toto zasklení omezuje prostup UV záření až z 99 % .

 

Použití

  • ve velké míře zamezuje násilnému vniknutí do obytných prostor skrze střešní okno,
  • znemožňuje nebo omezuje riziko poranění v případě rozbití skla. V případě destrukce drží jednotlivé úlomky pohromadě díky použité fólii a minimalizují možnost zranění,
  • až 99 % chrání před škodlivým vlivem UV záření,
  • charakterizuje se velmi příznivými protihlukovými vlastnostmi.
 
 

 

Antonínská 15/II

380 01 Dačice

tel., fax: 384 420 140

info@klicvasehobydleni.cz

Po,St,Pá

08:00-12:00    13:00-15:30

Út,Čt

08:00-12:00    13:00-17:00

 

Firma Bastl je oficiálním obchodním partnerem: